Kongres Pożarnictwa na PGE Narodowym 25 lipca 2019 r.

25 lipca 2019 r. przedstawiciele zarządu naszego oddziału wzięli udział w największym corocznym spotkaniu z bezpieczeństwem pożarowym. Podczas Kongresu omówiono m.in. największe problematyczne aspekty ochrony przeciwpożarowej, aranżacje przestrzeni biurowych, oddymianie klatek schodowych, ewakuację w budynkach z osobami niepełnosprawnymi.

Interesujące okazały się pokazy umundurowania oraz wyposażenia dla funkcjonariuszy odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dla straży, wojska, policji a także techników ratownictwa medycznego.

Poza ciekawymi wykładami otwarta była całodniowa wystawa światowych marek w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony ppoz. Szereg warsztatów technicznych  dodatkowo uatrakcyjnił całe przedsięwzięcie. Dla nas jako pracowników służby BHP była to świetna okazja do wymiany doświadczeń z wieloma ekspertami, uczelniami, ośrodkami naukowo- badawczymi oraz stowarzyszeniami branżowymi.

Kongres to miejsce gdzie wiedza łączy się z praktyką dlatego w przyszłości serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tego typu inicjatywach. W jednym miejscu można uzyskać informacje o najnowszych zmianach przepisów a także rozwiązaniach technicznych.